Навигация

Популярные статьи

Авторские и переводные статьи

Пресс-релизы

Регистрация на сайте


Опрос
Какие телеканалы вы смотрите чаще?







Тема 9-го кінофестивалю Docudays UA: «Чи має шанс авторитаризм в Україні?»


18 марта 2012 | Новости / Кино | Добавил: Елена Ленова
Міжнародний фестиваль документального кіОсновною темою 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини стане питанння «Чи має шанс авторитаризм в Україні?», повідомили організатори форуму. Тон у програмі фестивалю задаватимуть фільми та дискусії, присвячені захисту свободи слова, мирних зібрань, аналізу тоталітарних режимів та методів боротьби з ними в різних країнах світу.но про права людини стартує 23 березня.

Docudays UA розпочне роботу 23 березня у Києві. Фільмом відкриття стане трагічна комедія про химерний світ африканської дипломатії «Дипломат» датського режисера Мадса Брюггера. Ведучі урочистої церемонії – подружжя журналістів Єгор Соболєв та Марічка Падалко.

Цьогоріч на фестивалі передбачено три конкурсні програми: Docu/Життя, Docu/Право, Docu/Коротко. Вперше запроваджено конкурс короткометражних фільмів, в якому змагатимуться документальні стрічки тривалістю до 45 хвилин.

До складу журі цього року увійшли дипломований спеціаліст з естетики Ніколя Феодорофф, російська режисер, сценарист та продюсер Марина Разбєжкіна, видавець Іван Малкович (Docu/Життя); керівник громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» (Львів) Лідія Тополевська, шеф-редактор порталу «Телекритика» і голова правління громадської організації «Телекритика» Наталія Лигачова та чеський фотограф Богдан Голомічек (Docu/Право). Суддями категорії Docu/Коротко виступлять польський кіноексперт Кшиштоф Гієрат, засновниця та директорка молодіжної організації «Авантіс» Ілона Бічевска (Латвія) та режисер, спеціальний кореспондент Радіо Свобода в Криму Валерій Балаян.

Нагадаємо, кожен конкурс Docudays UA має призовий фонд. А починаючи з 2009-го року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі. Традиційна відзнака конкурсу - премія Андрія Матросова, друга і продюсера фестивалю. Її команда фестивалю вручає фільму, в якому «бачить найбільше любові».

Спеціальною подією фестивалю стане показ кінострічки «Смерть робітника» Міхаеля Ґлавоґґера (Австрія, Німеччина). Документальна поема оповідає п`ять історій робітників - від видобутку вугілля у нелегальних шахтах Донбасу до забою скоту в Нігерії.

Також у рамках Docudays UA пройде ретроспектива фільмів відомої російської режисерки, кіносценаристки та викладачки Марини Разбєжкіної, яка виховала нову хвилю сучасних російських кінематографістів. До уваги глядачів пропонують стрічки «Чужа країна», «Канікули», «Кінець шляху», «Просто життя» та «Час жниви».

Завершить роботу фестиваль 29 березня фільмом-закриття «Моя перебудова» Робін Хессман (США, Великобританія). Стрічка оповідає про долі п’ятьох пересічних росіян, що стали свідками надзвичайних часів — від захищеного радянського дитинства та юності до розпаду Радянського Союзу та пострадянської Росії.

Проходитиме Docudays UA у київському Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі 19).

Источник: telekritika.ua
Комментарии (0) | Распечатать | | Добавить в закладки:  

Другие новости по теме:


 



Телепрограммы для газет и сайтов.
25-ть лет стабильной работы: телепрограммы, анонсы, сканворды, кроссворды, головоломки, гороскопы, подборки новостей и другие дополнительные материалы. Качественная работа с 1997 года. Разумная цена.

Форум

Фоторепортажи

Авторская музыка

Погода

Афиша

Кастинги и контакты ТВ шоу

On-line TV

Партнеры

Друзья

Реклама

Статистика
Главная страница  |  Регистрация  |  Добавить новость Copyright © 2002-2012 Все о ТВ и телекоммуникациях. Все права защищены.