На кіностудії ім. О. Довженка відреагували на заяву режисера стрічки «Метелик» Максима Буйницького. Директор картини і художня рада в один голос заявили, що від стрічки режисера ніхто не відсторонював. Просто у нього закінчився контракт. Більше того, вони стверджують, що здивовані заявами режисера, оскільки той нібито нехтував порадами метрів і старожилів кіностудії, занадто довго знімав і монтував та ще й дозволив собі озвучити фільм «суржиком».
Нагадаємо, 14 травня Максим Буйницький заявив, що кіностудія ім. О. Довженка відсторонила його від роботи над фільмом «Метелик». Режисер стверджував, що кіностудія, в особі директора фільму Олени Бородянець, отримавши матеріали для створення кінокопії, не дозволила йому монтувати матеріал.
Тепер кіностудія ім.. Олександра Довженка заявляє, що зі свого боку робила все можливе. Зокрема, Буйницькому виділили бюджетні кошти в розмірі 1,49 млн грн для створення фільму.
Однак за один знімальний день зимової натури протягом 10 годин роботи знімальної групи дебютантом буцімто було відзнято лише один кадр.
«На другий знімальний день після наради керівництва кіностудії за побажанням режисера було відсторонено художника-постановника та оператора-постановника. Заміна двох авторів фільму ніяк не пришвидшила роботу дебютанта, який на зимовій натурі робив по 8-14 репетицій, по три дублі та по 4 години знімав один план. Знімальний період було закінчено. Фільм монтувався на студії під орудою дебютанта, всі тонування, записи музики робились так само невпевнено і довго як і зйомки», - кажуть на кіностудії.
Далі за версією худради відбулося два перегляди фільму: один «чорнового монтажу», інший після «чистого перезапису».
«Висновок був такий : матеріал потрібно або перезняти, або здавати так як є. Ніякий перемонтаж та перезапис не міг врятувати те, чого немає - талановитої роботи студента – дебютанта», - заявляють на кіностудії. Далі директор картини попросила зняти з титрів своє прізвище. Своє рішення вона пояснила тим, що фільм був змонтований та озвучений «суржиком»…
«Мабуть, із тих же мотивів так поступив і генеральний директор кіностудії. Що стосується художнього керівника Романа Балаяна, то він постійно даючи поради, отримував зі сторони студента стіну опору, «авторської» незгоди та неспроможності дослухатись до порад досвідченого, признаного в кіносвіті майстра(…). Після перегляду матеріалу Роман Балаян спробував перемонтувати все та надати можливість студенту побачити своє творіння в іншому вигляді, але той зверхньо відмовившись навіть не взяв диск, запропонований йому», - йдеться в заяві кіностудії.
Источник: mediabusiness.com.ua
|