На початку листопада ц.р. делегація Національної комісії з питань регулювання зв’язку України у складі [b]членів НКРЗ Володимира Звєрєва і Володимира Пащука взяла участь у роботі 9-го Глобального симпозіуму для регуляторних органів та 2-го Глобального форуму лідерів сфери інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), яка проходила у м. Бейрут (Ліванська Республіка).[/b]
У рамках сесії 9-го Глобального форуму для регуляторних органів обговорювались питання щодо інвестування в ІКТ, політика універсального доступу, проблема мережевого нейтралітету, прогнози стосовно наслідків конвергенції телекомунікацій та регулювання конвергованих ринків. Особливу увагу приділили розгляду та обговоренню регуляторних потреб приватного сектору в сфері ІКТ. З доповідями на цю тему виступили представники Intel, Microsoft, Cisco Systems, GSMA, Alcatel-Lucent, Nokia Siemens Networks, Verizon та інші.
Тематика 2-го Глобального симпозіуму для регуляторних органів “Максимальна участь або невтручання? Стимулювання зростання шляхом ефективного регулювання ІКТ” зумовлена поточними змінами ринкових критеріїв та технічним прогресом у секторі внаслідок появи технологій на базі ІР та розвитком широкосмугового зв’язку.
У роботі сесійних засідань акцентувалась увага на важливих питаннях спільного використання інфраструктури, удосконалення системи ліцензування, приділення уваги проблематиці контролю якості послуг, впровадження конвергенції в цілому.
Представники НКРЗ взяли участь в обговоренні питань щодо зобов’язань секторальних міністерств та регуляторів щодо розвитку ринку ІКТ. Зокрема, було визначено, що зазначені органи влади повинні встановлювати належні цілі в сфері політики та утримуватися від введення регуляторних обмежень, крім випадків, коли вони необхідні для сприяння конкуренції, застосовувати підхід технологічної нейтральності при здійсненні розподілу та присвоєння радіочастотного спектру; сприяти застосуванню нових технологій, сприяти впровадженню технологій NGN та послуги на базі ІР, які можуть відкрити для операторів нові можливості щодо використання переваг конвергенції ринків і створення нових джерел прибутку при одночасному розширенні доступу споживачів до послуг ІКТ за меншою вартістю.
Участь українських представників у роботі 9-го Глобального симпозіуму для регуляторних органів та 2-го Глобального форуму лідерів сфери інформаційно-комунікаційних технологій МСЕ сприяла зміцненню позитивного іміджу нашої держави серед телекомунікаційної світової спільноти, що надзвичайно важливо задля підкреслення незмінності курсу України на заняття провідних позицій у сфері ІКТ.
На цьогорічних зібраннях були присутні понад 750 керівників з питань розробки політики у сфері ІКТ та регулювання з 110 країн-членів МСЕ
Источник: Пресс-служба НКРЗ
|