НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ СЕКТОР ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ЗМІ ТА ЗВ’ЯЗКІВ ІЗ ГРОМАДСЬКІСТЮ тел.: 044 569 71 03, 278 08 13 вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001 web: www.nkrz.gov.ua, e-mail: p ress@nkrz.gov.ua
Розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом»
Сьогодні, 18 травня, за ініціативи НКРЗ розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом».
Зі вступним словом до учасників конференції звернувся Голова НКРЗ Володимир Олійник, наголосивши, що це вже четверта наукова конференція, яку проводить НКРЗ, але вперше вона відбувається у статусі міжнародної.
Голова НКРЗ зазначив, що телекомунікації відіграють надзвичайно важливу роль у житті та діяльності сучасного суспільства, проникаючи в усі сфери нашого життя. Від поінформованості, оперативності обміну інформацією залежать успіхи і бізнесу, і соціальної сфери, науки та освіти, не кажучи вже про такі питання, як безпека та державне управління.
Останні 10-15 років телекомунікації стрімко розвивалися, пройшовши шлях від аналогових стаціонарних систем до мобільних систем другого та третього покоління. Цей період можна назвати «парадом технологій», коли кожен рік, два з’являлася нова технологія. Сьогодні на порядку денному стоїть впровадження технології нової генерації NGN, мобільного зв’язку LTE, широкосмугового доступу Wi-MAX та інших.
Якщо 10 років тому ми говорили про цифровізацію та ліквідацію цифрової нерівності, то на часі питання створення конвергентних мереж мультисервісного обслуговування, коли при пакетній передачі даних по одній мережі передаються дані – аудіо- інформація та відео- інформація. Побудова та розвиток таких мереж потребує значних інвестицій та нових підходів до регуляторної діяльності. Серйозного успіху у цьому можна досягти лише на конкурентних ринках, де попит народжує пропозицію, а конкуренція є рушійною силою та стимулює впровадження нових технологій, розширення асортименту та підвищення якості послуг. Тому створення конкурентних ринків є основним завданням державного регулювання. Проте існують питання, які не можна вирішити шляхом саморегуляції. Необхідне державне регулювання у таких питаннях як забезпечення універсального доступу, взаємоз’єднання мереж, регулювання використання обмеженого ресурсу, накладання регуляторних обмежень на домінуючих операторів та операторів зі значною ринковою силою, інші.
Володимир Олійник підкреслив, що діалог, обмін досвідом між учасниками конференції сприятиме напрацюванню єдиних підходів до регулювання ринку телекомунікацій на сучасному етапі, надасть новий поштовх розвитку телекомунікаційних мереж та надання на їх основі сучасних та якісних телекомунікаційних послуг населенню при балансі інтересів держави, споживача та операторів телекомунікацій.
Перший віце-прем‘єр-міністр України Андрій Клюєв надіслав учасникам конференції вітальний лист, у якому, зокрема, наголошується, що основними завданнями галузі у найближчій перспективі є розбудова в Україні конвергентних мереж нового покоління та забезпечення на цій основі новітніми телекомунікаційними послугами населення України.
Слід зазначити, що модернізація телекомунікаційних мереж, оптимальний розподіл обмеженого номерного та радіочастотного ресурсу, започаткування інноваційного підходу до розвитку галузі в цілому, неможливі без активного впровадження наукових підходів до регулювання телекомунікаційної сфери.
Учасників конференції привітав народний депутат України Юрій Морокко, який зачитав вітання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку, надійшло вітання від директора Бюро радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку Валерія Тимофєєва.
У ході роботи конференції планується розглянути усі напрямки регуляторної діяльності, включаючи такі, як вдосконалення процедури доступу на ринок, аналіз ринку телекомунікаційних послуг, тарифне регулювання та напрямки регуляторної політики, підвищення ефективності використання РЧР та впровадження нових технологій, регулювання номерного ресурсу та взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж, контроль якості телекомунікаційних послуг, державний нагляд на ринку зв’язку тощо.
У роботі конференції, яка проходить у Президент Готелі, беруть участь представники Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, вчені та науковці головних наукових центрів та освітніх закладів у сфері телекомунікацій, оператори та провайдери телекомунікацій, громадських утворень, Голова та члени НКРЗ, керівники структурних підрозділів НКРЗ, Державної інспекції зв’язку, ДП «Український державний центр радіочастот», представники Міжнародного союзу електрозв`язку, регуляторних органів Австрії, Болгарії, Грузії, Киргизії, Латвії, Литви, Норвегії, Словаччини, Хорватії, профільних міністерств Азербайджану та Казахстану.
У рамках конференції працюватимуть 6 секцій, на яких планується обговорити результати роботи вчених, науковців, міжнародних експертів, представників органів регулювання у сфері телекомунікацій з питань розвитку наукових підходів та вдосконалення принципів регулювання у галузі зв’язку.
За результатами роботи конференції планується прийняття резолюції Міжнародної науково-практичної конференції.
Источник: Прес група НКРЗ
|