17 червня 2010 | За інформацією ВАТ "Укртелеком" З 31 травня по 11 червня 2010 року у Женеві (Швейцарія) проходили збори 15-ї Дослідної комісії (Інфраструктура оптичних транспортних мереж та мереж доступу) Сектора стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ-Т). Адміністрацію зв’язку України представляв директор департаменту науково-технічної політики ВАТ «Укртелеком» Віктор Борисович Каток.
Як віце-президент 15-ї Дослідної комісії (ДК-15), він здійснював керівництво її роботою, взяв активну участь у підготовці поточних і підсумкових документів. Віктор Каток провів також низку консультацій з керівниками Робочих груп 1/15 та 3/15 та з представниками провідних світових компаній-операторів телекомунікацій з питань розвитку національних телекомунікаційних мереж.
У ході роботи Комісії розглянуто також питання інтелектуальної власності, вироблено спільну позицію щодо Рекомендацій, які пропонуються до затвердження згідно з процедурою Рекомендації А.8 МСЕ-Т, статусу Рекомендацій, що розробляються ДК-15 тощо.
За результатами роботи зборів 15-ї Дослідної комісії (Інфраструктура оптичних транспортних мереж та мереж доступу) Сектора стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ-Т) затверджено нові Рекомендації МСЕ-Т та інші офіційні документи (загальною кількістю 58), які становлять інтерес для України та матимуть практичне застосування в галузі зв’язку, а також погоджено 16 проектів нових міжнародних документів МСЕ.
Довідка:
Міжнародний союз електрозв'язку є міжурядовою організацією і відноситься до спеціалізованих установ ООН. У її складі - 191 держава, зокрема й Україна. Крім того, членами різних секторів та асоціацій МСЕ є понад 700 операторів зв'язку (в тому числі ВАТ «Укртелеком»), наукових і виробничих підприємств, теле- і радіомовних компаній, регіональних і міжнародних організацій.
МСЕ відповідає за розвиток міжнародної співпраці у сфері використання засобів зв'язку, відає розподілом і реєстрацією частотних привласнень і позицій геостаціонарних супутників, розробкою і впровадженням стандартів на устаткування і системи зв'язку. Одне з головних завдань МСЕ – збір і поширення серед своїх членів інформації, необхідної для побудови і використання сучасних сумісних мереж зв'язку.
МСЕ має три сектори:
- радіозв'язку (МСЕ-Р);
- розвитку електрозв'язку (МСЕ-Д);
- стандартизації електрозв'язку (МСЕ-Т).
Сектор стандартизації електрозв'язку займається вивченням технічних, експлуатаційних і тарифних питань світового телекомунікаційного господарства, а також видає рекомендації щодо уніфікації стандартів з електрозв'язку у всьому світі. Основною метою діяльності МСЕ у сфері стандартизації є прийняття міжнародно визнаних норм для забезпечення сумісності систем і засобів зв'язку, що виробляються і використовуються в різних країнах
Членами сектора МСЕ-Т є понад 400 організацій, діяльність яких лежить в площині телекомунікацій та послуг з надання, виготовлення устаткування і проектування мереж.
Источник: Державна адміністрація зв'язку Міністерства транспорту та зв'язку України
|