№ 388 від 23 листопада 2010 р.
Повідомлення для ЗМІ а також ще 15 компаній
24 листопада ц.р. Національна рада має намір розпочати планову щорічну перевірку діяльності телеканалу ТВі. Рішення про проведення перевірки було публічно ухвалено Національною радою 7 липня під час планування проведення перевірок на друге півріччя 2010 року. Це звичайна процедура, яка застосовується до всіх без винятку телерадіоорганізацій з моменту отримання ліцензії. Щотижня на засіданні Національної ради розглядаються десятки рішень про результати перевірок та про їх призначення.
Під час планових перевірок мають перевірятися:
• початок та ведення діяльності згідно з ліцензією (мовлення на частотах, отриманих на конкурсі)
• виконання умов ліцензій
• статутні документи
• умови виконання програмної концепції
• дотримання норм чинного законодавства тощо.
Крім того, цього тижня проводиться 15 планових перевірок телерадіоорганізацій в Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській областях та Києві. Інформація про це є у відкритому доступі на сайті Національної ради.
З приводу повноважень Національної ради проводити перевірки нагадуємо:
• Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами. Стаття 13 цього ж закону визначає, які саме наглядові повноваження належать до компетенції Нацради.
• Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» відповідальність за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення встановлюється на підставі документальних свідчень,актів перевірки телерадіоорганізацій, звернень визначених цим законом органів державної влади.
• У відповідності ж до ч. 5 ст. 72 цього самого закону Національна рада приймає рішення про застосування санкцій на підставі наданих документальних свідчень, актів перевірки чи подання визначених цим законом органів державної влади.
Складається враження, що неймовірний галас, який компанія зчиняє навколо свого імені, свідчить про намагання приховати певні порушення у своїй діяльності або внутрішні господарські проблеми. Можливо саме тому компанія має таку кількість судових процесів, як всередині країни так і за кордоном – зокрема з одним із засновників ТВі.
P.S. Станом на 23 листопада до Національної ради не надходили матеріали чи будь-які повідомлення стосовно позову ТВі до Національної ради щодо відсутності у регуляторного органу повноважень проводити перевірки ТРО.
Прес-служба Національної ради
Источник: Прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення
|