8 серпня телеканал «Україна» розпочинає показ медичної мелодрами «На шляху до серця», яка буде виходити по вихідних, о 16-00.
Час дії фільму охоплює період з 1981 по 2001 роки. Два молодих талановитих кардіохірурга Олексій Ковальов та Герман Іпатов намагаються придумати конструкцію, яка дозволить лікувати ішемічну хворобу серця без оперативного втручання. За іронією долі, обидва закохуються в доньку свого наставника, професора Солодовнікова, і цей любовний трикутник стає на шляху молодих лікарів до наукового відкриття.
Олексій – природжений вчений, готовий багато чим пожертвувати заради науки, в тому числі й особистим життям. «На таких особистостях тримається земля. Я не такий, але після зйомок усвідомив: мені є до чого прагнути», - говорить Анатолій Бєлий, що зіграв ідеаліста та мрійника.
Герман – людина, що тверезо мислить і не настільки одержима. Розуміючи, що не такий талановитий, як Олексій, він вирішує йти іншим шляхом.
У картині також грає Дмитро Нагієв, якому відведена роль сумного клоуна з хворим серцем. На думку режисера Абая Карпикова, телеведучий чудово впорався з цією драматичною роллю. «Його герой відчуває, що кінець непередбачуваний, і актор передав це почуття ходою, поглядом, сумною посмішкою».
Зйомки проходили в Москві, Торжку (Тверська область) та на Кіпрі.
Режисер: Абай Карпиков
Продюсер: Костянтин Ернст
Виробництво: Про-Сінема продакшн, 2007.
У ролях: Марат Башаров, Анатолій Бєлий, Марія Порошина, Сергій Шакуров, Роман Мадянов, Світлана Чуйкіна, Володимир Зайцев, Дмитро Щербина та ін.
"На шляху до серця". Цікаві факти.
У 2007 році стрічка стала номінантом шостої премії Національної академії кінематографічних мистецтв і наук Росії «Золотий орел».
Значна частина зйомок пройшла у Москві. Знімали в павільйонах Мосфільму, де було обладнано квартиру професора Солодовнікова, операційні, лікарняні палати і тюрму. Операційні столи, ліжка, медичні інструменти брали напрокат у медичних закладах; речі, характерні для епохи 80х, приносили з дому та позичали у знайомих.
Під час зйомок у Торжку (за сценарієм, знімали зиму та мало бути багато снігу) знімальну групу підвела погода – було доволі тепло і справжнього снігопаду довелося чекати довго.
Коли знімали пересування машин вулицями, доводилося перекривати рух, щоб у кадр не потрапляли сучасні авто, лише старі «Волги» та «Жигулі». Всі інші елементи «нашого часу» - сітілайти, рекламні щити тощо – прибирали за допомогою комп’ютерної графіки вже після зйомки.
Головні ролі на операційному столі зіграли гумові ляльки. Для крупних планів освітлювачі виконували роль оперованих.
За діями акторів-лікарів спостерігав практикуючий кардіохірург. Він показував, як користуватися медичним обладнанням, та давав поради з приводу поведінки.
Марат Башаров, виконавець ролі Германа: «Я завжди думав, що найбільш цинічні люди – це артисти. Але тепер знаю, що лікарі. Під час зйомок фільму я побував на операціях, на яких робили шунтування серця. Чесно кажучи, я дуже злякався. І був вражений холоднокровністю лікарів. Вони знають про нас набагато більше, ніж ми самі, бачать смерть кожен день і звикають до неї. Сам би не зміг стати лікарем. Тим більше що їм до всього іншого ще й треба рано вставати. Для мене це неможливо.»
Оскільки актори проживають у фільмі не одне десятиліття, для героїв «зрілого віку» постійно використовувалися технології, що «старять»: темний грим і відповідні кольори одягу – темні та глибокі.
Источник: Пресс-служба ТРК Украина
|