Інтерв'ю з суддею талант-шоу "Суперзірка" Юрієм Зільберманом.
- Юрію Абрамовичу, вже стільки кастингів позаду ... Скажіть, ваше враження – багата Україна вокальними талантами?
- Багата. До нас приходить чимало молоді з яскраво вираженою музикальністю. Звичайно, не з поставленими голосами, це зрозуміло. Але голоси ставлять під час професійного навчання, а цього, звичайно, немає. Проте, за яскравістю й музичністю, я б сказав, що нинішня молодь досить успішно освоює цю область, хоча це, здавалося б, професійне мистецтво. І все ж є досить яскраві діти. Навіть дуже яскраві!
- Україна - музична країна?
- Безумовно! Але є різні люди: є смішні, є непідготовлені, є ... нахабні. Гадаю, це просто недолік виховання. Цілком природне прагнення 16-ти, 18-ти, 20-річних дівчат раптово прокинутися зіркою. Вони не усвідомлюють цього.
- Як ви ставитеся до шоу-бізнесу, адже ви - людина академічної музичної освіти, представник серйозної музичної школи? Що для вас - сучасний шоу-бізнес? В Україні зокрема?
- А в Україні шоу-бізнесу немає! Він тільки починає вимальовуватися...
- Формуватися?
- Саме вимальовуватися! Так, знаєте, дуже ескізненько, якимись такими обережними штришками. Справа в тому, що не можна розділяти шоу-бізнес, спів, пісню та іншу професійну музику. Наприклад, за межами нашої країни ніхто їх не поділяє. Є, правда, агенції, які спеціалізуються на симфонічних оркестрах, є агенції, які спеціалізуються, припустімо, лише на піаністах. Так, таке є. Але загалом, це все – єдине ціле. Недарма у них шеститисячні акустичні зали заповнюються мало не щодня. А у нас виходить так: ось це професійне мистецтво – воно ніби окремо, у ньому десь там жевріє життя, а ось це – пісня (яка, до речі кажучи, не дуже в нас поставлена, поставлений саме бізнес). У нас немає агенцій. Може бути, вони ще не проявили себе в достатній мірі. Я вважаю, що музикантів – будь-яких, всяких: професійних, непрофесійних, класичних – повинно бути багато! І чим більше, тим більше можливостей для формування середовища.
- Що означає поняття «суперзірка» для вас особисто?
- А що значить - суперзірка?! Це взагалі термін, що прийшов до нас уже з появою засобів масової інформації, кіно, особливо – телебачення. Тому що, скажімо, на початку ХХ століття не можна було сказати «суперзірка». У моєму уявленні "суперзірка" – це Горовиць. Знаєте, хто перший шоу-бізнесмен? Це Людвіг Ван Бетховен. Людина, котра першою почала організовувати платні концерти. Він грав і отримував за це гроші. Зняв зал – відіграв – отримав гроші. Перший у світі! Це початок ХІХ століття, 10-ті роки ХІХ століття. А так – в галузі класичної музики цих зірок і зірочок дуже багато. Ось на півдні Франції є фестиваль La Roque d'Antheron. Він проходить щороку, і там збираються винятково зірки-піаністи. Але, як не дивно, він проходить щороку, і кожного року в ньому беруть участь нові піаністи. Тобто, цих зірок, виявляється, дуже багато. Навіть не можна сказати – 5 або 10 найкращих піаністів світу – можна говорити про сотні, а, може, навіть сотні зірок тільки фортепіанного виконання.
- Цього року конкурс Горовиця проходитиме?
- Звичайно! У нас вже визначений склад журі, відповідно до вимог, він опублікований в Інтернеті. Я повертаюсь з кастингу «Суперзірки» і ми його затверджуємо остаточно.
- Чи можна вас назвати продюсером у вашій сфері?
- Ну, я такий малесенький продюсер, але все-таки, напевно, продюсер, тому що зумів за ці 15 років створити маленьку музичну індустрію навколо конкурсу Горовиця. Адже конкурс Горовиця сьогодні невіддільний від супутніх конкурсів: Маленький конкурс дебютів, Літня академія, Київські музичні вечори, Вітруози планети – це все єдиний комплекс.
- Хтось із ваших учнів вже досяг успіхів, якими ви пишаєтеся?
- Так, безумовно. Ми їх дуже активно пропагуємо, весь час кажемо – ось наші діти... Цього року конкурс Горовиця будуть відкривати наші лауреати, які досягли дуже великого визнання у світі. Після нас вони отримали перші премії, золоті медалі на найбільших конкурсах світу. Олексій Горлач щойно отримав Золоту медаль Хамамацу і срібну медаль Лідса. Діма Холоденко – гран-прі конкурсу Марії Каллас. У Саші Пироженка 19 лауреатських медалей... Саме вони й будуть відкривати конкурс.
Источник: Проект «Суперзірка»
|