З наближенням перших концертів, що йтимуть у прямому ефірі, кількість викладачів вокалу різко зросла.
Якщо раніше з усіма учасниками проекту займався лише один педагог, то зараз їх три. Крім того, тепер уроки стали індивідуальними та тривають годину.
Знайомство з новими вчителями співів майже усі конкурсанти починали з питання довіри. Адже «Суперзірка» - в першу чергу, вокальне шоу, а займатися можна тільки з тією людиною, на яку ти можеш розраховувати у будь-якій ситуації. Кожному викладачу дісталася група з 9 учнів. В такому тандемі вони будуть працювати до кінця проекту.
Так, наприклад, педагог Світлана Валеріївна вносить корективи до виступів своїх учнів безпосередньо під час прогону номеру. Деяким радить змінити поставу, зменшити активність рухів та почуватися вільніше. «Головне, щоб вони прожили пісню на сцені, - каже Світлана. – Коли голос йде зсередини, вже неважливо, чи є у людини музична освіта. Моя ж задача підказати, як можна краще розкритися у конкретній композиції».
Крім того, викладач дає деякі поради стосовно сценічного іміджу конкурсантів. Наприклад, Юлії Подкові вона підказала вийти в образі сучасної принцеси, щоб ніхто, навіть, не здогадався, пісню якого характеру дівчина буде виконувати. Інший учень, Максим Малишев, отримав зауваження щодо своїх рухів – за словами Світлани, йому необхідно поводитися трохи спокійніше. Не дивлячись на це, добре слово дістається всім: хвалять і за гарний голос, і за старанну роботу на помилками.
Інший педагог, Римма Геннадіївна, робить акцент на вправах, що вчать артиста правильному диханню. Крім того, у кожного з учнів вона поцікавилася захопленнями та життєвими пріоритетами. «Мені важливо, якими вони були до потрапляння на проект, - пояснює Римма. – Тоді я розумітиму, чого їм не вистачає, і як саме я можу допомогти. Я виключаю будь-які силові прийоми – наше спілкування повинно проходити на рівні польоту думки, обміну ідеями, але ні в якому разі не нав’язування».
Єдина порада, яку викладач дає всім без винятку «суперзіркам»: показати в пісні розвиток. Не кричати на повний голос вже на перших нотах, а зі спокійного виконання повільно перейти до кульмінації. Проте не завжди її слова знаходять розуміння у конкурсантів: тривалість виступу кожного з них складає лише 2 хвилини, і за цей час необхідно максимально розкрити свій потенціал. Що ж стосується індивідуальних підказок, то Зиновію Карачу необхідно буде перетворитися на сцені на «пружинку», а Денису Федотову – уявити, що струни його гітари є нічим іншим, як струнами його душі. Подібні порівняння дійсно запалюють очі кожного учасника проекту.
Найбільш сучасні підходи у педагога Галини Юріївни: на першому занятті вона аналізувала з учнями зміст їхніх композицій та вигадувала історії, що вони мають розповісти глядачу зі сцени. На наступному уроці в нагоді став мобільний телефон: кожен виступ конкурсантів Галина записувала на відео, а потім пропонувала артистам самостійно визначити свої помилки. «Набагато легше зрозуміти, що ти робиш неправильно, якщо не повторювати по 100 разів, а один раз подивитися зі сторони. Це завжди працює», - говорить викладач.
Крім того, Галина намагається пояснити усе на прикладах з життя, використовуючи алегорії та вдалі порівняння. І якщо від Ярослава Страхова вона вимагає «лампочку у голосі», то Євген Осипенко повинен вийти на сцену і «вколоти» зал звуком. Загалом же, кожна композиція в уявленні педагога – це окрема історія. Саме тому на сцені Марілейн Кемме буде зваблювати коханого чоловіка, а Діляра Алівапова викличе у колишнього хлопця докори сумління, що він покинув таку красуню як вона. Перший концерт має усі шанси перевершити найсміливіші сподівання телеглядачів!
Слідкуй за перебігом подій проекту "Суперзірка" в офіційних групах ВКонтакте та Facebook.
Источник: Проект «Суперзірка»
|