На брифінгу Національної ради 20 травня ц. р., відповідаючи на запитання журналістів щодо подання Національним телевізійним каналом України позову до суду стосовно трансляції на територію України Міжнародного пісенного конкурсу „Євробачення” російським каналом „Первый канал. Всемирная сеть”, перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко зазначив, що від НТКУ до Національної ради не надходило жодних звернень із проханням втрутитися в цю ситуацію.
Два роки поспіль НТКУ зверталася до Національної ради, тоді, щоб допомогти українському телеканалу захистити свої інтереси, регуляторний орган розглянув заяви і ухвалив певні рішення. Національна рада і нині в межах своїх повноважень розгляне це питання, якщо „Перший національний” офіційно звернеться і пояснить ситуацію.
Торік судовий спір між „Першим національним” та провайдерами, які транслювали фінал „Євробачення”, був вирішений не на користь НТКУ. „На мій погляд, тут важлива позиція не тільки Національної ради, а й державних органів України, які опікуються міжнародними відносинами. Так само це питання мусять розглянути й міжнародні організації, насамперед це стосується позиції Європейської мовної спілки, яка надає право тим чи іншим каналам на трансляцію „Євробачення”, – наголосив Андрій Мирошніченко .
Член Національної ради Тетяна Лебедєва пояснила, що це запитання є логічним продовженням попереднього, про трансляцію іноземних каналів у кабельних мережах України. „Сьогодні „Первый канал. Всемирная сеть” для Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення ніхто, – сказала вона. – Цей канал ніяк не легалізований в Україні. Є дистриб’ютор, який продає права на трансляцію в кабельних мережах, та отримує за це гроші. На відміну від українських каналів „Первый канал. Всемирная сеть” працює поза контролем”.
На сьогодні існує 6 різних версій російського „Першого каналу”, які мають однаковий логотип, і практично не можливо зрозуміти, яку з них поширюють українські кабельні оператори.
„Наявність різних версій „Первого канала. Всемирной сети” свідчить про те, що вони потрапляють до наших кабельних мереж незаконним шляхом, – заявив Андрій Мирошніченко. – Фактично приймаючи рішення про необхідність адаптації програм до вимог чинного українського законодавства, ми захищаємо також права „Первого каналу. Всемирной сети”, щоб у разі присутності в наших кабельних мережах, це була версія, яку вони продають і на трансляцію якої дають дозвіл”.
Прес-служба Національної ради
Источник: СКТУ
|