Україна опустилася на 9 позицій у рейтингу свободи преси, який щорічно складається міжнародною правозахисною організацією Freedom House, повідомляє «Дзеркало тижня. Україна». Відповідно до опублікованої 1 травня доповіді про стан свободи преси у 2011 році, Україна посідає 130 місце, ділячи його з Південним Суданом. Загалом у рейтингу беруть участь 197 країн і територій.
«Freedom House відзначає погіршення стану свободи преси в Україні, оцінку якого організація погіршила до 59 балів (роком раніше - 56). Згідно з доповіддю, це сталося в результаті посилення державного контролю над засобами масової інформації», - переконані в організації.
Україна входить до групи з 72 держав з частково вільною станом свободи преси, займаючи одне з останніх місць у своїй групі. 66 країн були оцінені як вільні, невільні - 59.
Нагадаємо: у рейтингу свободи преси у Центральній та Східній Європі Україні займає 20 позицію. Росія - 24, Польща-5. На першому місці перебуває Естонія, на другому - Чехія, третьому - Словаччина. На думку організації, найгірша ситуація зі свободою преси склалася в Казахстані (26 місце), Білорусі (27), Узбекистані (28), Туркменістані (29).
Загальносвітовий рейтинг очолюють Фінляндія, Норвегія, Швеція, які ділять першу позицію. На четвертому місці опинилася Бельгія. П'яту позицію займають Данія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія. Росія ділить з Зімбабве і Азербайджаном 172 місце в рейтингу. Рівень свободи преси в Польщі такий же, як в Словенії, на Тайвані, в Тринідад і Тобаго (47 місце). Організація також наголошує значне поліпшення свободи преси в Єгипті, Лівії, Тунісі, яке відбулося в результаті Арабської Весни.
Найгірше в світі зі свободою преси, на думку Freedom House, справи йдуть в Білорусі (193), Еритреї (194), Узбекистані (195), Туркменістані (196), Північній Кореї (197).
У той же час, організація наголошує, що в таких «авторитарних державах», як Китай, Росія, Іран і Венесуела, використовуються різні методи для збереження жорсткого контролю над пресою, в тому числі - затримання та ув'язнення тих, хто намагається критикувати владу, закриття ЗМІ і порушення справ проти журналістів.
Нагадаємо, у 2010 році Україна займала в рейтингу свободи слова Freedom House 115 місце, в 2011 - 121 місце. Роком раніше Freedom House погіршила ступінь свободи преси в Україні, яка перемістилася до групи «частково вільних».
Источник: telekritika.ua
|