Музичний продюсер Костянтин Меладзе продовжує перебувати у статусі свідка у справі про смертельне ДТП. Як відомо, 27 грудня близько 18.00 на трасі «Київ—Обухів» композитор Меладзе, рухаючись на автомобілі «Лексус», збив на смерть 30–річну Ганну Пищало. Двом маленьким дошкiльнятам кiлька днiв не повiдомляли про смерть мами. Меладзе не заперечує, що особисто кермував джипом, до того ж сам викликав міліцію і «швидку». За даними правоохоронців, вiн був тверезий.
Відтоді минуло більше тижня, але слідчі не поспішають визнавати продюсера гурту «ВІА Гра» підозрюваним. Речник обласної міліції Київщини Микола Жукович учора в коментарі «УМ» зазначив, що доки не зібрано доказів вини водія, йому, згідно з новим Кримінально–процесуальним кодексом, не можуть обрати ніякого запобіжного заходу. Тож Меладзе лишається свідком ДТП і не перебуває на підписці про невиїзд.
«Факт смерті людини є. Чи це вбивство і яке саме — навмисне або з необережності тощо, має визначити слідство. Наразі призначено більше десяти експертиз, і лише після їх завершення можна говорити про вину чи то водія, чи пішохода, або узагалі говорити про технічну несправність авто. Слідчі мають бути впевнені, що водій міг уникнути зіткнення або навпаки, — зазначає пан Жукович. — Тому журналістам не варто хвилюватися за статус свідка, у якому перебуває Костянтин Меладзе. Бо слідство має аргументовано змiнити його статус зi свiдка на пiдозрюваного. Але те, що він отримає покарання у будь–якому випадку, то це однозначно! Яким буде це покарання, визначить суддя в залежності від ступеня вини водія».
За фактом ДТП розпочато кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 286 КК (порушення ПДР, якщо воно спричинило смерть потерпілого). Стаття передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. Але в обласній міліції нагадують, що суд може встановити й обмеження волі, без «колючки».
«У Меладзе зараз теж адвокати потужно працюють, — додає Микола Жукович. — Те, що рідні загиблої відмовились від претензій до Меладзе, є логічним і зрозумілим кроком. Новим КПК передбачено і згоду сторін, і підписання обопiльних договорів тощо. Звісно, відсутність претензій є пом’якшувальною обставиною під час визначення покарання судом. Але не варто гадати на кавовій гущі, бо має завершитися слідство, а потім і суд».
Источник: umoloda
|