Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі порадила керівництву телеканалу ТЕТ вирішити шляхом саморегуляції питання щодо часу трансляції програми «Дом-2». Про це йшлося на черговому засіданні НЕК 23 грудня.
Комісія отримала багато звернень і від народних депутатів, і громадських організацій, які просили дати експертний висновок щодо цієї програми. Переглянувши епізоди програми, яка була в ефірі у вересні, і побачивши на екрані бійку між хлопцем і дівчиною, брутальну лайку тощо, вони рекомендували перенести її після 23-ї години. Але вислухавши представника ТЕТу - виконуючого обов'язки голови правління Максима Варламова - вирішили дати можливість каналу самостійно виправити цю ситуацію.
Максим Варламов зазначив, що НЕК декілька років тому вже розглядала питання щодо програми «Дом-2», яка вже чотири роки в ефірі. «Я сам не є прихильником цієї програми, і як глядач за перенесення її на пізніший час», - сказав Варламов. Він також запропонував залучити експертну комісію з Мінкульту до визначення категорії реаліті-шоу. На його думку, якби ця комісія від початку кваліфікувала «Дом-2» як програму, яку не можна дивитися дітям, то її показували б після 23-ї.
Щодо можливостей комісії Мінкульту кваліфікувати телепрограми засумнівався голова НЕК Василь Костицький. «Наша комісія також не може наперед проглядати телепрограми і давати експертні висновки, бо тоді це розцінять як цензуру. Тому я пропоную рекомендувати телеканалу зважити на претензії і шляхом саморегуляції врегулювати це питання», - сказав Костицький.
Також комісія, реагуючи на звернення депутатів, провела дослідження двох відеофільмів «Распутство в мире моды» і «Шлендры открывают сезон». Членам комісії показали епізоди одного з них, на яких оголені чоловік і жінка займалися статевим актом. Експерти визнали його еротичним, і члени НЕК вирішили, що він має розповсюджуватися тільки в обмежених місцях, приміром у секс-шопах, та мати більш стриману упаковку. Другий фільм відправлено на додаткову експертизу (до сексопатологів, науково-дослідні інститути), і буде розглянутий у січні.
Також НЕК визнала публікації журналу «Потребитель + власть» такими, що мають ознаки наруги над державною символікою.
Источник: Телекритика
|