Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 7 вересня прийняла рішення про видачу ліцензії на супутникове мовлення ТОВ «Мед ТВ» з міста Київ, яке планує мовити під логотипом Med TV.
Телекомпанія хоче створювати в Україні «перший медичний канал». Генеральним директором є Віктор Жолинський, директор телекомунікаційної компанії ТОВ «Телесистеми України», генеральним продюсером - Андрій Чернюк, колишній віце-президент Національної телекомпанії України (за президента НТКУ Василя Ілащука). До редакційної ради каналу увійшли Віктор Жолинський і Віктор Базан.
Засновниками компанії виступили ТОВ «Систем телеком» з міста Київ (частка 98%) та фізична особа з часткою 2% (за інформацією «Телекритики», це особисто Віктор Жолинський).
Med TV планує мовити із супутника Astra 4A.
За словами Андрія Чернюка, своїми конкурентами Med TV бачить російський нішевий канал «Здоровое ТВ» та нових українських ліцензіатів (наприклад, «Добро-ТВ» медіагрупи UBG, про який писала «Телекритика»). «Але це канали про здоровий спосіб життя, а ми будемо робити професійний медичний канал», - наголосив він. Хоча своєю аудиторією канал вважає медичних працівників (30%) та пацієнтів (70%).
Пан Чернюк розповів, що телекомпанія вже має домовленості з Міністерством охорони здоров'я та Академією медичних наук про створення тематичних новин. Згідно із цими домовленостями одним із зобов'язань каналу перед МОЗ є інформаційна підтримка населення під час сезонних епідемій грипу.
Студія медичного каналу буде розташована на вулиці Шумського, 1а в Києві, де знаходиться офіс компанії «Телесистеми України». Програми власного виробництва становитимуть 2 год 15 хв на добу (лікарські новини «Інфо-медика» та «Вісник МОЗ), національний продукт - 17 год 50 хв на добу, формат - інформаційно-просвітницький. За жанром найбільше буде науково-просвітницьких програм (10 год), інформаційно-аналітичних і публіцистичних (6 год 45 хв), також передбачені дитячі програми (2 год 20 хв), фільмопоказ (2 год), реклама (2 год), телеторгівля (23 хв на добу).
На запитання членів Нацради Андрій Чернюк зазначив, що для старту каналу необхідно до шести місяців, оскільки потрібно адаптувати закуплений англомовний контент британських, американських і австралійських медичних каналів.
Під час обговорення презентації перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко наголосила, що статутний фонд товариства становить 0,5 млн гривень.
На запитання «Телекритики» Андрій Чернюк відповів, що інвестор каналу - поза межами України. Від решти коментарів він відмовився, зауваживши, що за три місяці відбудеться презентація каналу.
Источник: Телекритика
|