ТРК «Україна» сплатила більшу частину вартості ліцензії на показ матчів Євро-2012. Про це 2 грудня під час прес-конференції повідомив заступник генерального директора Національної телекомпанії України з питань Євро-2012 Михайло Метревелі.
Згодом на запитання «Телекритики» він уточнив, що йдеться про понад 60% вартості.
«Нинішня вартість ліцензії на трансляцію Євро-2012 на сьогодні має увійти у Книгу рекордів Гіннеса чи в Книгу рекордів України. Оскільки це досить значна сума, якби всі ці витрати ми поклали на державу, - зазначив пан Метревелі. - Держава зекономила значні бюджетні кошти. "Україна" прийняла наші умови і взяла на себе основний тягар щодо оплати ліцензійних прав».
Точне співвідношення, у якому були розподілені кошти за субліцензію, а також суму, яка була сплачена з державного бюджету, він не розголошує. «Телекритика» готує офіційний інформаційний запит із цього приводу.
«Але при цьому ми отримали субліцензію 50 на 50. Тобто за половину прав держава сплатила меншу частину коштів», - додав пан Метревелі, переконуючи що НТКУ отримала «максимально вигідні умови на ринку».
Раніше віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесніков у коментарі газеті «Сегодня» назвав суму вартості ліцензії на Євро-2012 - 12 мільйонів доларів (нагадаємо, що права на Євро-2008 коштували НТКУ 4 млн євро). Тоді ж він зазначив: «Я сказал руководству канала: мы эти права оплачивать не будем, потому что нельзя покупать их за деньги налогоплательщиков. И предложил реализовать их хотя бы по себестоимости коммерческим каналам, которые захотят показывать Евро-2012».
Однак згодом таки був здійснений перший платіж за права на показ матчів. Як повідомив у відповідь на запит «Телекритики» голова Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів Володимир Ковалевський, платіж був здійснений 28 березня 2011 року.
Як уточнив «Телекритиці» пан Метревелі, НТКУ вже сплатила свою частку коштів за показ.
За його словами, при виборі партнера для продажу субліцензії НТКУ вирішила не проводити відкритий тендер, а провести переговори.
«Відкриті тендери не завжди приводять до потрібного результату. Учасники тендеру можуть домовлятися грати на зниженні. Тому ми вважали, що максимально ефективними будуть кулуарні переговори, таким чином можна підігрівати ситуацію і піднімати вартість субліцензійних прав, - зазначив Михайло Метревелі. - УЄФА рекомендувала нам три канали у якості суцбліцензіата. І ми провели переговори зі всіма цими каналами і навіть вийшли за межі цих рекомендацій. І переміг у цих переговорах канал, який був зазначений у їхніх рекомендаціях».
Директор телеканалу «Футбол» Олександр Денисов зазначив, що канали, які показуватимуть чемпіонат, зможуть отримати кошти лише від прямої реклами і не мають права шукати спонсорів. Однак, окрім глобальних спонсорів, які отримують на безоплатній основі спонсорські прояви в ефірі всіх трансляторів Євро-2012, УЄФА визначить і національних, але вони будуть присутні в ефірі НТКУ, «України» та «Футболу» не під час матчів.
«Спонсорів поки що три (зокрема, "Епіцентр", "Укртелеком" та UniCredit Bank), а має бути чотири. Вони отримають спонсорські прояви у суміжних із чемпіонатом програмах, що не містять фрагментів матчів. Тут використовується та ж схема, що і при Лізі чемпіонів, де бродкастери отримують основний дохід від прямої реклами», - сказав пан Денисов.
Источник: Телекритика
|