Ігор Курус, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, прокоментував факт ухвалення Кабінетом Міністрів постанови «Про затвердження державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення», підготовлену Міністерством транспорту та зв’язку. Як відомо, аналогічну програму запропонувала уряду і Нацрада, яка завжди наполягала на своїй ключовій ролі щодо впровадження цифрового телебачення в Україні.
«Мінтранс забив у державну програму лише два мультиплекси, а це означає, що зможе транслюватися лише орієнтовно 15 каналів. А як же решта? Всі інші мультиплекси вони, очевидно, хочуть передати у галузь зв’язку. Таким чином позбавити громадян України можливості отримувати більшість програм з ефіру, тобто безкоштовно, а це означає навічно пов’язати їх відносинами з кабельними операторами. Це цинічно», - заявив пан Курус.
Щодо долі цієї постанови Ігор Курус сказав, що, по-перше, опублікованої постанови ще ніхто не бачив, а по-друге, навів приклади інших урядових документів.
«Я б не робив зараз ні оптимістичних, ні песимістичних прогнозів. Ось дивіться, Мінтранс не так давно так само з голосу на Кабміні протягнув постанову про використання телевізійного частотного ресурсу операторами CDMA. І що? Вийшов Указ Президента, який оскаржив ці дії та спрямував у Конституційний суд відповідне подання щодо відповідності Конституції деяких положень цієї урядової постанови. Тому до цього треба спокійно ставитися. Вони зробили свою справу, показали, що їм плювати на народ, а важливо лише отримати кошти на побудову 400 веж і ресурс у вигляді Концерну РРТ. Вони це зробили. Подивимось, що у них з цього вийде», - наголосив перший заступник голови Нацради.
Як відомо, на нараді 2 грудня у Державному департаменті з питань зв’язку заступник Міністра транспорту та зв’язку України – директор Держзв’язку Олег Проживальський прокоментував прийняту Кабінетом Міністрів постанову «Щодо впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні» і закликав комерційних мовників до створення консорціуму «на добровільній договірній основі», який будуватиме за гроші телеканалів мережу цифрового мовлення в Україні.
Це була вже друга зустріч представників телеканалів та Мінтрансу щодо цифрового мовлення (попередня відбулася у листопаді), проте й вона закінчилася лише взаємним обміном пропозиціями.
За оцінками представників каналів, якими вони поділилися з «ТК» на умовах конфіденційності, пропозиція Мінтрансу викликає багато конкретних технічних запитань. До того ж вона не узгоджується з інтересами та бізнес-планами телеканалів. На думку представника однієї з великих медійних груп, Мінтранс намагається «втягнути мовників у війну з Нацрадою», при цьому уникаючи будь-яких зобов’язань зі свого боку.
Источник: Телекритика
|