Більшість молодих медіафахівців і студентів, котрі шукають роботу, мріють працювати на телеканалі «Студія 1+1». Про це на Конгресі Незалежної асоціації телерадіомовників повідомила виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко, посилаючись на результати анкетування відвідувачів ярмарку вакансій «Медіа-кар'єра», організованого ІТК.
Анкети ІТК заповнили 180 відвідувачів ярмарку. 90% з них, відповідаючи на запитання, де б вони хотіли працювати, назвали канал «1+1». «Але це не означає, що там найвищі зарплати», - уточнила Катерина Котенко. На її думку, це пов'язано з тим, що до 2008 року бренд «1+1» був одним з найсильніших на українському телеринку.
За даними ІТК, витрати загальнонаціональних каналів на персонал становлять 50-60% у загальній структурі видатків. Асоціація мала намір провести дослідження рівня зарплат на українських каналах, але змушена відмовитися від цієї ідеї з огляду на нестачу коштів на фінансування дослідження. Також ІТК не володіє даними про кількість співробітників, скорочених з телеканалів в умовах кризи.
Водночас HR-менеджер Нового каналу Марія Салій, виступаючи на конгресі, наголосила, що Новий канал - чи не єдиний, який нікого не скорочував. Єдиним заходом економії, що позначився на персоналі, стала відмова від щорічної індексації заробітних плат, яка раніше становила 7-10%. На Новому каналі працює 358 співробітників - найменший штат з-поміж каналів першої п'ятірки (для порівняння: практично така сама кількість людей задіяна в департаменті власного виробництва СТБ). «Також ми зупинили прийом нових людей, щоб зберегти тих, хто є», - пояснила особливості кадрової політики Нового Марія Салій.
Источник: Телекритика
|