№ 235 від 25 листопада 2009 р.
Повідомлення для ЗМІ
Моніторинг Національної ради фіксує ознаки порушень виборчого законодавства
Національна рада, відповідно до чинного законодавства, здійснює контрольно-регулюючі функції для забезпечення суспільства рівними правами на отримання і поширення інформації через аудіовізуальні засоби масової інформації під час проведення виборчих кампаній.
Як повідомлялося раніше, регуляторний орган у сфері телерадіомовлення створив робочу групу, до якої увійшли члени Національної ради та керівники структурних підрозділів, яка здійснює аналіз моніторингу телеефіру та готує відповідні матеріали на розгляд Національної ради.
Як зазначив під час брифінгу в Національній раді, що відбувся 25 листопада ц. р., перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко, на сьогодні за результатами моніторингів є факти, які можна вважати ознаками порушень.
„По-перше, це наявність політичної реклами, яка не відокремлена. Насамперед це стосується регіональних врізок у мовлення центральних каналів. Фактично це наслідок загальної проблеми: наявність місцевої реклами під час мовлення центральних каналів. На жаль, ця проблема перейшла в площину виборчого процесу, – - зазначив він. По-друге, це стосується наявності каналів, які незаконно транслюються в наших кабельних мережах”.
Як приклад, Андрій Мирошніченко назвав наявність в ефірі „Первого каналу. Всемирной сети” анімаційної передачі „Мультиличности”. Герої мультфільму, що транслювався в ефірі цього каналу 15 листопада, – це іграшкові персонажі представників української політичної еліти, учасників виборчого процесу.
„Дивна ситуація, – зауважив Мирошніченко, – цей канал не є на сьогодні в переліку адаптованих каналів. На наш погляд, таке мовлення має ознаки порушень українського виборчого законодавства, і ми будемо про це повідомляти всіх учасників виборчого процесу”.
Крім цього, перший заступник голови Національної ради зупинився на проблемі, що стосується збалансованості і питання агітації. „Чітку межу між інформацією й агітацією за нинішнім законом провести дуже складно. Також складною є ситуація з теледебатами. З одного боку, якщо брати визначення, то будь-яка телевізійна передача, де беруть участь два кандидати, це вже дебати. Але теледебати регулюються окремою нормою закону і передбачають окрему процедуру, рівний доступ. Тобто ми стикаємося з ситуацією, коли на законодавчому рівні, на жаль, є багато невизначень”, – сказав Андрій Мирошніченко. „У випадках, коли немає чітких законодавчих норм, та сама експертна рада, що сьогодні затверджена на засіданні Національної ради, і повинна допомогти всім учасникам виборчих перегонів знайти необхідний баланс”, – підкреслив він.
Прес-служба Національної ради
Источник: Пресс-служба Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
|