Новий канал готує заяву до прокуратури щодо бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента Сергія Кутракова. Про це ТК дізналася від шеф-редактора новин Нового каналу Михайла Шаманова. Він зазначив, що нині юристи вивчають обставини інциденту і протягом дня вирішать, до якої саме прокуратури звертатимуться.
Претензії Нового каналу стосуються конфлікту, що виник напередодні, 8 квітня 2010 року в київському «Українському домі» під час прес-конференції з нагоди відкриття виставки «Волинська різня - польскі і еврейскі жертви ОУН-УПА».
Як розповів сам Сергій Кутраков, під час заходу журналісти опинилися в епіцентрі конфлікту між представниками охорони виставки, міліції та активістами Всеукраїнського об`єднання «Свобода».
«Учасники акції кричали і кидали в організаторів заходу книжки. Після цього зреагувала охорона у штатському і почала виводити порушників порядку, - розповідає журналіст - Одного з них схопили за руки і потягли сходами на перший поверх. Ми з оператором супроводжували цю процесію. Коли охорона з затриманим проходила двері тамбура біля службового входу, ми рушили слідом. У цей час представники охорони зупинилися, розвернулися і почали завдавати ударів по камері оператора. Щоб зберегти техніку, він відразу ж вийшов із приміщення».
За словами пана Кутракова, йому намагалися завдати болю: «Охоронець почав виштовхувати мене за двері та затис праву руку і праву ногу дверима. Інший натиснув пальцем на моє око. Поряд за їхніми діями спостерігали два міліціонери в формі. Помітивши, що мене сильно затисли, один із міліціонерів звернувся до мене і запропонував витягти ногу з дверей. На питання, чому він не втручається у перебіг подій, той відповів, що не має уявлення, хто є нападники. Аналогічне питання ми поставили його колезі. Той сказав: "Ідіть на прес-конференцію, другий поверх"».
З відео можна ознайомится тут.
Сергій Кутраков переконаний: у цій ситуації порушено його права як співробітника ЗМІ.
З ним погоджується Михайло Шаманов. «Зафіксовані на відео дії свідчать про бездіяльність працівників МВС. Сергій Кутраков тримав у руках мікрофон Нового каналу, і було явно, що той є журналістом, - обурений пан Шаманов - Крім того, представник ЗМІ, до якого застосували фізичну силу під час конфліктної ситуації, звернувся до представника міліції з проханням втрутитися в ситуацію. І отримав абсолютно абсурдну відповідь». Він нагадав: 25 березня Міністерство внутрішніх справ видало наказ №88 «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації», який вимагає від керівників міліції дій для забезпечення безпеки журналістів та поліпшення роботи з медіа.
ТК намагалася взяти коментар у заступника начальника прес-служби Головного управління МВС міста Києва Віталія Дмитренка. Він скерував журналіста до матеріалів сайту МВС.
Як писала ТК, 8 квітня представники міліції взяли під варту спортивного коментатора «Поверхность Спорт ТВ» Ігоря Мірошниченка, журналіста газети «Свобода» Андрія Мохника та ще кількох представників «Свободи» і доправили їх до Шевченківського РВВС. Того ж дня головне управління МВС України розповсюдило повідомлення, в якому йшлося про те, що під час затримання працівники міліції не знали, що Ігор Мірошниченко є представником ЗМІ. Учора також відбулося закрите засідання Шевченківського районного суду міста Києва. Після розгляду справи, о третій ранку 9 березня журналіста і ще 12 затриманих відпустили, не пред'явивши звинувачень. У коментарях ТК Ігор Мірошниченко заявив, що планує оскаржувати заву МВС у суді - як журналіст і як представник «Свободи».
Источник: Спілка кабельного телебачення України
|