2010/06/02 Під негативним впливом телебачення у майже 20% дітей формується негативне сприйняття дійсності. Про це повідомила президент Всеукраїнської громадської організації “Розрада” Валентина Бондаревська на засіданні круглого столу з проблем дитини у сучасному інформаційному просторі. За її словами, дані досліджень Російського інституту соціології, що досліджував “картину світу” дітей на пост-радянському просторі, свідчать про зростаючий відсоток дітей із негативним сприйняттям дійсності під впливом телебачення.
“5% дітей мають абсолютно негативну картину світу. Оточуючий світ їм здається поганим, вони прагнуть грати роль агресивного персонажу, в реальних ситуаціях часто б'ються. Картина світу іще 13,6% дітей викликає тривогу фахівців. Маловірогідно, що з них сформуються гармонійно розвинені, позитивно налаштовані люди”, - зазначила В. Бондаревська.
На думку фахівця, негативна “картина світу” формується “наприклад, коли дитина дивиться телевізійний фільм, в якому привабливий позитивний герой виборює позитив негативними методами — він б'є, каліче, вбиває людей, і це впливає на картину світу дитини”.
Источник: Спілка кабельного телебачення України
|