Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».
Зміни стосуються порядку припинення повноважень членів Національної ради, які призначаються Верховною Радою України. Згідно з новим порядком, Верховна Рада може сама припиняти повноваження членів Нацради, призначених нею, без згоди Президента України.
За законопроект проголосували 226 народних депутатів із фракцій БЮТ, «НУ-НС», Блоку Литвина і КПУ. Партія регіонів за проект не голосувала, незважаючи на те, що його автором є член фракції ПР Олена Бондаренко.
«Телекритика»
Текст закону:
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” (щодо порядку припинення повноважень членів Національної ради) Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 1. Частину першу статті 8 доповнити пунктом дев'ятим наступного змісту: “9) висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення Верховною Радою України та/або Президентом України за результатами розгляду її звіту”. 2. Частину другу статті 8 доповнити останнім абзацом наступного змісту: “У випадках, передбачених пунктом 9 частини першої статті 8 рішення про дострокове припинення повноважень членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення приймається Верховною Радою України стосовно призначених нею членів Національної ради та/або Президентом України стосовно призначених ним членів Національної ради. Повноваження членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення , призначених Верховною Радою України, припиняються з моменту прийняття Постанови Верховної Ради України про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення за результатами розгляду її звіту. Повноваження членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, призначених Президентом України, припиняються з моменту вступу в дію Указу Президента про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення за результатами розгляду її звіту.” 3. Частину п'яту статті 16 викласти в такій редакції: “5. За результатами розгляду звіту Національної ради Верховна Рада України та/або Президент України можуть висловити недовіру Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення . Висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення Верховною Радою України тягне за собою дострокове припинення повноважень членів Національної ради, призначених Верховною Радою України. Висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення Президентом України тягне за собою дострокове припинення повноважень членів Національної ради, призначених Президентом України.” Голова Верховної Ради України